Як запроваджується система електронних журналів і щоденників у Червоноградській гімназії №8

Ідея впровадження Е-щоденників у Червоноградській гімназії №8 не є новою. Вона почала реалізовуватися ще у 2006-2007 навчальному році, коли у школі почали впроваджувати систему електронних щоденників Net. Школа.
Згодом, у 2013 році, Міністерство освіти запровадило систему «Курс школа», яка передбачала використання Е-щоденників за платформою «Мої знання». Власне з цього часу, за словами директора закладу Петра Красуляка, окремі вчителі гімназії почали вести журнали та щоденники в електронній формі.
Відтак у 2021 році була запроваджена нова електронна освітня інформаційна система з функціями Е-журналу, платформа «Нові знання». Вчителі її підтримали, позаяк на той час в Україні тривав карантин зумовлений поширенням коронавірусної інфекції і багато уроків проводилися дистанційно. Тому на педагогічній раді прийняли рішення, що поряд з паперовими журналами вестимуться і електронні, щоб батьки мали можливість слідкувати за успішністю своїх дітей, розкладом занять тощо.
Зважаючи на набутий досвід, зазначив Петро Красуляк, гімназії було простіше адаптуватися до використання цієї системи. Разом з тим – це додаткова робота для вчителів. Хоча загалом користь від її запровадження очевидна. Електронна система дає можливість батькам ознайомитися з тим, як навчаються їхні діти, перевірити оцінки, переглянути розклад занять, отримати інформацію про відвідуваність дитиною уроків, існує безпосередній зв’язок учителя з батьками. Уся ця інформація є конфіденційною.
Здебільшого усі кабінети закладу обладнанні стаціонарними комп’ютерами чи ноутбуками, в гімназії проведена локальна мережа, яка зв’язана з інтернетом. Відтак вчителі мають можливість практично у всіх кабінетах безпосередньо під час уроку виставляти оцінки, визначати тему занять, робити усі необхідні відмітки. В разі ж відсутності комп’ютера, це можна зробити за допомогою телефона, зайшовши в інтернет на сторінку «Нові знання». Разом з тим розробники системи пообіцяли удосконалити програму для гаджетів для вчителів (для учнів така розробка уже існує).
«На мою думку, запроваджувати таку систему доцільно, сподіваюся, що найближчим часом ми перейдемо в електронний формат і не будемо займатися паперовою писаниною», – резюмував Петро Красуляк.