Більшість учасників консультацій з громадськістю, що відбулися в Народному домі – проти перейменування Червонограда

Зображення

Кожен з учасників консультацій у форматі «вільного мікрофона» мав можливість висловити свою позицію стосовно доцільності перейменування, запропонувати нову назву міста чи повернути його колишню назву.

Під час досить-таки емоційної дискусії, переважна більшість присутніх у залі висловилися за те, аби не змінювати назву міста, оскільки в ньому народилося і виросло не одне покоління червоноградців, українських патріотів, котрі аж ніяк не пов’язані із радянським минулим. Історію Червонограда творили люди, котрі пройшли крізь тюрми і заслання у більшовицьких таборах. Червоний колір у них асоціюється не з совєтською символікою, а насамперед з червоно-чорними барвами  прапора УПА, червоною калиною, зрештою,  історичною назвою Червона Русь. За їх переконанням, місто, яке першим в радянському союзі зняло пам’ятник леніну іще в 90-х роках чітко задекларувало свою проукраїнську позицію.

Чимало пропозицій лунало, аби  відкласти розгляд даного питання, позаяк воно не на часі. І лише троє учасників зустрічі запропонували змінити назву міста, відповідно на: Кристинопіль, Клюсів та Сагайдачний.

Відтак за підсумками консультацій буде складений протокол, у якому задокументують усі тези, озвучені доповідачами. Після того, як спеціальна робоча група проаналізує пропозиції, подані в Народному домі, а також в електронній формі на сайті електронних консультацій https://consult.e-dem.ua/consultations/683, мешканцям буде запропоновано взяти участь в  електронному голосуванні щодо цього питання.