Робота з ліквідації стихійної торгівлі повинна бути комплексною.

Зображення

Сьогодні відбулася нарада  з питань ліквідації стихійної торгівлі у Червонограді. Ця тема  для нашого міста є доволі актуальною. Впродовж останніх років, коли під час пандемії коронавірусної інфекції та війни контроль за стихійною торгівлею був послаблений, вона дещо загострилася. Найбільш «гарячими точками» для нашого міста є вул Сокальська (район міського ринку) та вул Бандери (біля магазину «Рукавичка»).

Як зазначила заступниця міського голови Марта Ващук, несанкціонована торгівля покладає додаткові навантаження на комунальні підприємства, які прибирають територію від сміття, нищаться газони, зміщується тротуарна плитка, створюються неконкурентні умови стосовно підприємців, які торгують на ринках і сплачують податки. Натомість,  порушники правил торгівлі не несуть практично жодних покарань. Йдеться насамперед про тих з них, хто здійснює торгівлю без необхідних дозвільних документів, великими партіями товару (як правило з «Шувару»), з припаркованого наподалік автотранспорту. Тому, за словами Марти Ващук, роботу з ліквідації стихійної торгівлі у місті слід поставити на значно вищий рівень, щоб міський бюджет наповнювався необхідними коштами.

Учасники зустрічі обговорили найбільш проблемні аспекти, вказали причини цього явища, недоліки законодавства, висловили своє бачення, свої пропозиції, яким чином питання стихійної торгівлі можна врегулювати. Зокрема, запропонували  розглянути можливість створення відділу, працівники якого б слідкували за дотриманням правил торгівлі у місті, були належним чином вмотивовані і мали усі необхідні повноваження.