Координаційна рада з питань учасників АТО розглянула міську програму соціальної підтримки атовців

Зображення

Основним у порядку денному стояло питання обговорення міської програми соціальної підтримки учасників АТО/ ООС  та постраждалих  учасників Революції Гідності  на 2022 рік. Оскільки прийняття і затвердження даної програми розглядатиметься на сесії Червоноградської міської ради  27 січня, була необхідність обговорити основні положення даної програми та внести у неї відповідні доповнення і поправки.

Як зазначила начальник управління праці та соціального захисту населення Ірина Шмирко, станом на 1січня 2022 року на загальному обліку перебуває 804 особи з числа учасників АТО /ООС, з яких 746 учасників бойових дій, 27 осіб з інвалідністю внаслідок війни II та III групи, 30 членів сімей загиблих, померлих  учасників АТО, один учасник війни, а також  6 постраждалих учасників Революції Гідності і семеро бійців-добровольців АТО.

    Власне  для цієї категорії  осіб і розроблена програма,  яка фінансується  з міського бюджету. Серед ключових її положень - звільнення  від сплати за послуги з утримання будинків і прибудинкової  території (такі особи, зокрема, матимуть 100% знижку за квартплату). У 2021 році цією пільгою скористалося 23 учасники АТО та їх сім’ї.

   Надання одноразової грошової допомоги громадянам, які прийняті на військову службу за контрактом ( 3000 грн.) У 2021 році 50 військовослужбовців отримали дану допомогу у розмірі 150 000грн.

   Надання одноразової грошової допомоги  учасникам АТО,  бійцям-добровольцям, учасникам революції Гідності в розмірі 1000 грн і сім’ям загиблих, померлих учасників АТО ООС, бійців-добровольців у розмірі двох мінімальних зарплат. У 2021році таким чином було виплачено 476 учасникам АТО разову грошову  допомогу на суму 476 000 грн, а також 54 членам сімей загиблих, померлих учасників АТО надано разову грошову допомогу по 12 000 грн на загальну суму 648 000грн.

В результаті обговорення цього питання від представників ветеранських організацій надійшла пропозиція збільшити одноразову виплату до рівня прожиткового мінімуму. Вона була врахована і розглядалася уже на бюджетній комісії. Остаточне ж рішення за депутатами Червоноградської міської ради.

   Серед інших пропозицій, які були висловлені учасниками даної зустрічі, членами Координаційної ради, слід відзначити такі, як необхідність залучення до роботи з ветеранами АТО фахових психологів, кваліфікованих медіаторів, відкриття музею у ЧЗШ № 13, спрощення процедури присвоєння закладам освіти імен героїв загиблих за незалежність і територіальну цілісність України, створення робочих місць, перекваліфікація учасників АТО, врегулювання питання виділення земельних ділянок, тощо. Було також скореговано окремі положення програми соціальної підтримки учасників АТО ООС та постраждалих учасників революції Гідності на 2022рік.