Як працює ЦПМСД в умовах воєнного часу?

Зображення

Разом з тим переселенцям пропонують задекларуватися, оскільки є люди, котрі потребують допомоги, як вузьких  спеціалістів, так і профільних, а також отримати медикаменти по програмі ”Доступні ліки”, щоб електронна система їх ідентифікувала, а медики мали можливість надавати їм необхідну допомогу.

В разі відмови від реєстрації, медичні картки оформляються у паперовому вигляді, після чого, в разі потреби, виписується скерування до лікаря. Якщо ж людина не бажає реєструватися, а вона задекларована, скажімо у Луганську чи Харкові, і працівники ЦПМСД бачать це у системі – оформляється електроне скерування.

Загалом, із загальної кількості звернень в ЦПМСД значна частина стосується психологічного характеру. У людей стрес, шок від побаченого і пережитого, тож вони, як показує практика, потребують насамперед морально-психологічної допомоги і підтримки. Окрім того, приходять мами з дітками для проведення планової вакцинації. Що стосується чоловіків-переселенців, то вони, за словами Анни Ярмоли, також  звертаються у Центр, зокрема, за скеруванням  військкомату. Багато із них не мають потрібних документів, в такому разі вони скеровуються на проходження медичної комісії для підтвердження того чи іншого діагнозу. Також переміщеним особам виписуються пільгові рецепти, але стосується це насамперед життєво необхідних препаратів.

Що стосується режиму роботи ЦПМСД, він практично не змінився (понеділок-п’ятниця з 8:00 до 20:00, у вихідні працюють чергові лікарі). Окрім того, працівники центру активно займаються волонтерством. ”Штат у нас укомплектований повною мірою, - резюмувала Анна Ярмола, - всі залишаються на своїх місцях, і хоча навантаження на медперсонал значно зросло, ми готові у повному обсязі надавати усім, хто до нас звертається необхідну допомогу”.