Як переселенці можуть отримати пенсійні виплати?

Зображення

«Згідно з цим документом, – зазначила начальниця відділу обслуговування громадян №5 м. Червонограда (сервісний центр) Управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України Світлана Сідельник, – особи, які  приїхали у наше місто з Луганської, Чернігівської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Київської починаючи з 4 квітня можуть звертатися в банківські установи і отримувати квітневі пенсії. Що стосується внутрішньо переміщених осіб, котрі отримували пенсії у поштових відділеннях за своїм місцем реєстрації, то вони повинні звернутися у наш відділ і написати відповідні заяви. Відтак, виплати їм проводитимуть за програмою «Швидка копійка». А для тих, хто не в змозі самостійно пересуватися чи не має можливості до нас прийти – у вигляді переказу».

 

Що стосується загальної кількості пенсіонерів-переселенців, визначити її складно, оскільки значна частина з них отримує пенсії у банківських відділеннях. З 52 осіб, які звернулися у міське відділення Пенсійного фонду, 48 отримали пенсії через «Швидку копійку» і 4 – за переказами.

 

Відзначила Світлана Сідельник і той факт, що багато людей, які звертаються у сервісний центр, недостатньо поінформовані, зокрема, люди погано орієнтуються у тому, де саме вони отримували пенсії, у якому поштовому відділенні, не можуть назвати його індекс тощо. «У цім сенсі, – наголосила вона, – нам дуже допомагає загальноукраїнська електронна база даних, в якій є уся інформація щодо того, де саме і в якому розмірі конкретна особа отримувала пенсійні виплати. Це дає можливість оперативно проводити прийом громадян, знаходити потрібні дані, оформляти необхідні документи. Таким чином станом 4 квітня пенсії виплачуються своєчасно і в повному обсязі».