Які рішення прийняли депутати міської ради на черговому засіданні сесії?

Зображення

На сесії було заслухано і ухвалено зміни до бюджету 2022 року з уточненими правками до нього. Відтак відповідно до проєкту рішення Про внесення змін до бюджету Червоноградської територіальної громади на 2023 рік в частині міжбюджетних трансфертів, депутати проголосували за збільшення доходів та видатків бюджету Червоноградської міської територіальної громади на 2023 рік на суму субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції в сумі 1 617 000 грн. та затвердили обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2023 рік в сумі 162 260 500 грн.

 

Про проведену у 2022 році роботу перед депутатським корпусом прозвітував перший заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко. Зокрема, він зазначив, що у поточному році було видано 9 будівельних паспортів на освоєння земельних ділянок для будівництва житла та видано 37 містобудівних умов для проектування об’єктів комерційного призначення ( у тому числі на черговий житловий будинок в кварталі Левада та багатофункціональний торговий центр в Добрячинському мікрорайоні). Цьогоріч введено в експлуатацію ряд об’єктів (зокрема торговий центр по вул. Героїв Майдану), які уже провадять свою діяльність, а також 12 об’єктів громадського призначення в житлових будинках.

   В сфері житлово-комунального господарства важливим є те, що вдалося налагодити роботу станції знезалізнення. За кошти інвестиційної програми Водоканалу, а також за підтримки депутатського корпусу у виділенні коштів освоєно 1 400 000 грн на заміну водопровідних мереж, а також 300 000 грн на реконструкцію водозабірних споруд, насосних станцій тощо. У 2022 році розроблено проєкт реконструкції водопровідних мереж від вул. Сокальської до РГК – 1, на суму 5 500 000 грн, а також розроблено проєкт щодо реконструкції водопровідних мереж по всій території міста на суму 8 200 000 грн.

   За кошти місцевого бюджету цьогоріч закуплено 2 одиниці техніки: бульдозер, який працює на підприємстві промислової переробки побутових відходів і екскаватор-навантажувач для КП «Червоноградтеплокомуненерго». За власні кошти КП «Червонограджитлокомунсервіс» придбало сміттєвоз для вивезення твердих побутових відходів з сільських територій. КП ЧТКЕ забезпечило безперебійне теплопостачання закладів освіти, навіть за відсутності електропостачання.

   У сфері земельних відносин проведено 12 аукціонів, до міського бюджету залучено близько 1 500 000 грн від орендної плати. Загалом цього року укладено 58 нових договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Продано у власність 4 земельні ділянки площею 1,3 га, до міського бюджету залучено 2 000 000 грн. У рамках співпраці з GIZ проводиться робота щодо покращення енергоефективності та впровадження енергоменеджменту на території Червоног радської громади. Цьогоріч затверджена і внесена в реєстр межа м.Соснівки.

   Під час сесії депутати проголосували  за присвоєння звання “Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади” полеглим Героям:

   Кавецькому Олегу Михайловичу.

   Колобову Кирилу Михайловичу.

   Нестерчуку Олександру Петровичу.

   Рибачуку Леоніду Орестовичу.

   Пилипенко Віталію Володимировичу.

   Дмитріву Роману Ярославовичу.

   Болотіну Павлу Вікторовичу.

   Курію Андрію Васильовичу.

   Доліновському Володимиру Михайловичу.

   Вавринчуку Олександру Андрійовичу.

   Іващуку Віктору Олеговичу.

   Коціку Сергію Михайловичу.

   Коляді Роману Зіновійовичу.

   Фаберському Володимиру Ярославовичу.

   Боруцькому Василю Йосиповичу.

 

Наступним своїм рішенням депутати погодили зміни до складу виконавчого комітету Червоноградської міської ради. Відповідно до них припинено повноваження Василя Боярчука та Руслана Царя. Натомість до складу виконкому введено Віталія Приступ’юка, директорку Червоноградської гімназії № 12 Уляну Свйонтек та юристконсультанта “Будинку воїна” Андрія Кушика. Таким чином загальна чисельність виконавчого комітету становитиме 26 осіб.

   На сесії  також було затверджено концепцію індустріального парку “Червоноград “. Дана ідея, за словами першого заступника міського голови Дмитра Балка, реалізовується у місті впродовж року. Станом на сьогоднішній день уже затверджено містобудівну документацію, розробляється земельна документація. Загальна площа земельної ділянки, яка пропонується для створення індустріального парку (в сукупності 5 ділянок) становить 73.8 га. На цих ділянках будуть розташовані будівлі для логістичного хабу, виробничі потужності машинобудівної, харчової промисловості, а також виробництво меблів та деревообробка.

   В межах логістичного хабу планується створити транспортні розв’язки, будівництво тимчасового житла для працівників підприємств, які будуть створені. Індустріальний парк передбачає також інженерну інфраструктуру (каналізування, тепло-водопостачання тощо). Розташовуватиметься він на колишній території Сілецької сільської ради.

   Індустріальний парк має бути зареєстрований в реєстрах. Цю процедуру планується здійснити в січні 2023 року. Після цього орган місцевого самоврядування у відповідності з чинним законодавством повинен провести конкурс щодо визначення управляючої компанії, яка власне і займатиметься будівництвом будівель, споруд, всієї інфраструктури, а в подальшому залученням виробництва на існуючі потужності.