19 січня до Дня Соборності України в музеї історії релігії (Палац Потоцьких) відбудеться відкриття виставки «Наддніпрянські візерунки» з фондів Музею історії міста Кам'янське.

Працівники Червоноградської філії неодноразово брали участь у фестивалях «Мамайfest», що проходять на базі Музею історії м. Кам\'янське. У 2016 р. відбувся «обмін колекціями» вишиванок: у Кам\'янському експонувалася виставка «Дивосвіт галицької вишивки» (з фондів Червоноградської філії ЛМІР), а у Червонограді – «Душа мого народу – рушники» (з колекції Музею історії м. Кам\'янське). У 2018 році в нашому музеї презентувалася виставка художника Михайла Мігріна «У плині часу» із музею у Кам\'янському.
Українська вишивка – це сакральний код нації, що містить історію народу, відображає його світогляд, духовність і національну ідею. Історія народної вишивки України сягає своїм корінням у давнину. В кожній українській родині дівчат змалку навчали цьому мистецтву, адже вона супроводжувала українця впродовж усього життя: під час обряду хрещення, вінчання і у час, коли людина переступала поріг вічності. Але у кожному історико-етнографічному районі, навіть в окремому селі, їй були властиві свої особливості в орнаментах, кольорових поєднаннях, що передавалися з покоління в покоління.
Виставка «Наддніпрянські візерунки» із Кам\'янського пропонує здійснити цікаву подорож у вишиту історію жителів Наддніпрянщини ХІХ – ХХ століть, адже підібрані експонати це не просто гарна композиція, а вишита розповідь. Тут представлено близько 100 експонатів: сорочки, скатертини та рушники. Географічно вона охоплює Дніпропетровську, Харківську, Полтавську області. Однак більшість рушників походять з Дніпропетровщини (Катеринославщини). На виставці широко представлені різноманітні техніки полотен, самих вишивок, їх кольорове виконання, орнаменти, оздоблення, різноманітне призначення рушників. Кожен символ на орнаменті, кольористика і форма рушника чи сорочки має своє символічне значення.
Виставка діятиме до кінця лютого.